Skleněné zábradlí do obchodních prostor pro společnost SCONTO Nábytek

 

zpět

Zábradlí z nerezových sloupků a skleněné výplně

 

Představujeme Vám jednu z naší nejčerstvější realizace nerezového zábradlí se skleněnými výplněmi, které jsme realizovali ve spolupráci s generálním dodavatelem POHL pro obchodní řetězec SCONTO. Toto skleněné zábradlí bylo realizováno pro pobočku v Praze na Černém Mostě ke konci roku 2019.

Skleněné zábradlí bylo zrealizováno na schodišťová ramena a pro ochozy takzvané galerie ve dvou atriích. Zábradlí se sklem obepíná jednotlivá atria s navázáním na schodišťová ramena. .

Konstrukce zábradlí je z nerez oceli. Z důvodu využití v komerčním prostoru je bezpečnost ukotvení nerezového zábradlí velmi důležitá a proto je spodní platle širší a silnější než zábradlí pro výstavbu rodinných domů. Sklo je bezpečnostní, zesílené a vrstvené. Jednotlivé sloupky jsou od sebe vzdálené každých 80–130 cm.

Výška skleněného zábradlí splňuje bezpečnostní výšku ve veřejném prostoru. Madlo zábradlí je taktéž z nerezové trubky o průměru 42mm, vyhovuje tak předpisům a je příjemné pro stisk ruky. Je ukotvené na nerezových dřících, tak aby nevadily při posunu ruky po madle. Madlo je spojené speciálními spojkami, které vytvářejí nepatrné spáry.


Prostor mezi sloupky je vyplněn skleněnými tabulemi. Každá skleněná část je ze speciálního vrstveného skla, které je tvořené ze dvou skleněných kalených tabulí o celkové síle 10,76 milimetrů, proložené speciální folií která zajistí při rozbití zbytkovou pevnost a díky tomu je skleněné zábradlí bezpečné. Při rozbití se sklo „nerozletí“, ale zůstane na svém místě. Poté se sklo jednoduše odšroubuje a vymění díky speciálním držákům. .
 
verze pro tisk